Úvod

Na hřišti lídra padl náš tým až po penaltovém rozstřelu

publikováno 15.04.2019 (aktualizováno 27.04.2019)

Po třech vítězstvích první jarní porážka. Fotbalisté SK Třebívlice ve skupině A III. třídy ale padli se ctí. Ze hřiště rezervy Lovosic, lídra soutěže, si v neděli přivezli bod za čestnou prohru 1:2 až po rozstřelu ze značky pokutového kopu. V dalším kole bude náš tým v sobotu 20. dubna od 17 hodin na svém trávníku bojovat o uhájení třetího místa s Křesínem.

Třebívličtí nezačali na perfektně připraveném hřišti vedoucího týmu tabulky vůbec zakřiknutě. První šanci zápasu tentokrát se zbytečným respektem v první půli hrající Kotlář však prováhal.

V dalším průběhu se hrálo především mezi šestnáctkami, do vyložených střeleckých příležitostí pozorné obrany soupeře nepouštěly.

Domácí favorit udeřil až krátce před přestávkou ze standardní situace, kdy se z hranice pokutového území trefil Richter - 1:0.

Další gól však Lovosičtí už nepřidali. Naopak hosté vycítili šanci obrat lídra aspoň o nějaký ten bod. Muchlovi, jenž po závaru před brankou orazítkoval břevno, se skórovat ještě nepodařilo.

Třebívličtí se zaslouženého vyrovnání ale přece jen dočkali. Deset minut před koncem po Bedecsově přiťuknutí zamířil parádně levačkou z 22 metrů přesně k tyči Nykodým - 1:1.

V hektickém závěru nadšeně bojující náš tým remízu už uhájil a na řadu tak přišly penalty. V nich jsme tentokrát na rozdíl od utkání v Úpohlavech neobstáli, když úspěšnými exekutory byli jen Sova a Nykodým.

ASK Lovosice B - SK Třebívlice 2:1p

Branky: 39. Richter, rozhodující pen. Podrazil - 79. Nykodým. Rozhodčí: Bartůněk. ŽK: 1:1. Diváci: 30 (většina z Třebívlic). Poločas: 1:0.

Sestava Třebívlic: Albrecht -  Pavel Boháček, J. Rulf (68. J. Svoboda), Fux (46. Sova), Petr Boháček - Muchl (78. D. Bedecs), Lode (88. Plzák), Nykodým, Kotlář - K. Svoboda, Seifert (60. Čtvrtník).