Vítězství nad Travčicemi nás vyneslo na třetí místo

publikováno 06.04.2019

Tři zápasy, tři vítězství a poskočení na třetí místo tabulky. Taková je jarní bilance fotbalistů SK Třebívlice ve III. třídě - skupině A. Vítězné naladění žlutomodré armády tuto sobotu odnesly Travčice, které si z našeho hřiště odvezly porážku 2:3. Nutno podotknout, že ta pro ně byla vzhledem k průběhu zápasu a především množství šancí více než milosrdná.

Třebívlice na jaře jedou. Naposledy se o tom přesvědčili hráči dosud třetích Travčic. Právě ty naši borci po vítězství ve vzájemném souboji o bronzovou příčku přeskočili. Ve vysokém tempu hraném duelu měli domácí od počátku navrch, dlouho však nepřicházela kýžená odměna ve formě gólů. Po ojedinělém rohovém kopu šli do vedení naopak hosté.

Střelecké tápání Třebívlic ukončil až František Muchl. Po jeho fantastickém slalomu v pokutovém území to mezi fanoušky jen obdivně zašumělo - "to bylo jako od Messiho!" Obrat ve vývoji utkání dokonal naopak doslova vybojovaným gólem Lukáš Lode, jenž v brankovišti znovu osvědčil svoji hokejovou minulost.

Také druhý poločas začal podle domácích not a festivalemě neproměných šancí. Ujala se až pumelice zimní akvizice Marcela Šamuna, jenž z dobrých 35 metrů nedal jinak výbornému brankáři Walentowiczovi ani tu sebemenší šanci. Záložník s teplickou minulostí  se tak tím nejlepším způsobem uvedl před stohlavým davem třebívlických fanoušků.

Hosté sice opět po rohovém kopu, které byly jejich největší a zároveň prakticky jedinou zbraní, dokázali zápas ještě zdramatizovat, ovšem nadšeně bojující Třebívlice si už cenné tři body vzít nenechaly.

SK Třebívlice - FK Travčice 3:2

Branky: 27. Muchl, 39. Lode, 64. Šamun - 14. a 73. Krch. Rozhodčí: Šeba. ŽK: 65. Šumichrast (H). Diváci: 100. Poločas: 2:1.

Sestava Třebívlic: Plzák - Lode, J. Rulf (46. Fux), K. Svoboda, Petr Boháček (46. Seifert) - Muchl (70. D. Bedecs), Nykodým, Šamun, Kotlář (85. Sova) - M. Bedecs, Rambousik (73. J. Svoboda).