Podzimní derniéry: doma dva body, venku porážka

publikováno 17.11.2014

Domácím vítězství 3:2 na penalty nad Černivem B a porážkou 1:3 na hřišti Českých Kopist B se s podzimní sezonou III. třídy - skupina A rozloučili fotbalisté SK Třebívlice. Přezimovat tak budou na solidním 7. místě se ziskem 21 bodů.

Oba zápasy měly jedno společné - Třebívlice zaspaly jejich začátky. Zatímco Černiv skóroval v 7. minutě, v Českých Kopistech inkasovali hosté za stejný čas hned dvakrát a po zbytek zápasu se snažili dohnat manko.

Proti Černivu se třebívlickým fotbalistům podařilo vyrovnat hned dvakrát. Ještě do poločasu se to po standardní situaci podařilo Lodemu, když po nepřehledné situaci před brankou hosté marně reklamovali ruku. Černivští šli do vedení ještě jednou, ale domácí dokázali opět odpovědět, když se trefil Čtvrtník. Stejný hrát nakonec rozhodl i penaltový rozstřel. Domácí si pokutový kop vyzkoušeli už během zápasu, ale Glassa gólmana Spodniaka překonat nedokázal.

V Českých Kopistech třebívličtí borci zbytečnou ztrátu ze začátku zápasu dohnat již nedokázali, i když šancí k tomu měli dost a po většinu utkání byli lepším mužstvem. Opět však doplatili na nevýraznou koncovku, když jedinou branku zaznamenal Nikolaj Rambousik, jehož střelu za domácího brankáře ztečoval jeden z obránců. V závěru hosté vsadili všechno na jednu kartu, Rambousik orazítkoval dokonce tyč. Radoval se ale soupeř, který z  ojedinělého brejku v závěru utkání pečetil své šťastné vítězství.

Trenér Pavel Fux: "Škoda zbytečných chyb v začátcích utkání a neproměněných šancí. Z posledních dvou zápasů jsme mohli vytěžit určitě více než jen dva body. S celkovým podzimním ziskem jsem ale spokojený, na jaře máme na čem stavět."

SK Třebívlice - Sokol Černiv B 3:2 na pen.

Branky: 32. Lode, 77. a rozhodující penalta Čtvrtník - 7. Hrdý, 64. Süssmilich. Rozhodčí: Fraňous. ŽK: 2:3. Diváci: 50. Poločas: 1:1. Třebívlice: Albrecht - T. Bunda, Fux, Lode, Ludačka - Glassa (68. Matika), Hrubý, N. Rambousik, Přeučil (89. Vodenka) - Čtvrtník, Seifert.

Sokol České Kopisty B - SK Třebívlice 3:1

Branky: 4. Kutzler, 7. Procházka, 88. Fišara - 57. N. Rambousik. Rozhodčí: Váňová. ŽK: 2:2. DIváci: 20. Poločas: 2:0. Třebívlice: Albrecht - T. Bunda, Fux (65. Matika), Lode, Radba - Seifert, Hrubý, Hanzlíček, Přeučil - Čtvrtník, N. Rambousik.