Proti Vchynicím znovu zaúřadoval střídající žolík Přeučil

publikováno 12.10.2014

Třebívličtí fotbalisté si po dvou zápasech, z nichž vytěžili jediný bod, konečně zase připsali plný zisk. V utkání 8. kola III. třídy skupina A udolali Vchynice 2:1. O branky se postarali Herbert Seifert a střídající Radek Přeučil, který zaznamenal vítěznou trefu v 87. minutě. Náš tým se s 13 body posunul na lichotivé 6. místo tabulky.

Na tradičně výborně připraveném trávníku se od začátku hrál velice svižný fotbal. Domácí se do první šance dostali hned v úvodu utkání, ale Rambousik zblízka brankáře Richtra překonat nedokázal. To jako by předznamenalo další průběh zápasu - marné dobývání vchynické branky.

Ani hosté však nezapomínali na ofenzivu, hlavně dvojice mladíků Tafat  - Kučera podporovaná kapitánem Jakubcem pořádně provětrávala domácí obranu. Tu si z branky s přehledem dirigoval nováček v třebívlickém dresu Albrecht, který svojí jistotou dodával zadním řadám potřebný klid.

Také jeho protějšek Richter byl pro domácí hráče dlouho nepřekonatelnou překážkou. Vyznamenal se především při Seifertově ráně, kterou dokázal konečky prstů vytěsnit na tyč.

Na branky si diváci museli počkat až do závěrečné dvacetiminutovky. A byl to právě Seifert, k němuž se v pokutovém území dostal odražený míč, který chladnokrevně uklidil do sítě - 1:0.

Třebívlickou cestu za vítězstvím ale zkomplikoval zbytečný faul střídajícího Svobody na boční hranici pokutového území. Kroupa poslal při penaltě gólmana Albrechta na opačnou stranu a s přehledem vyrovnal - 1:1.

Když už se zdálo, že stejně jako minule v Sulejovicích o vítězi a držiteli bonusového bodu rozhodne penaltová loterie, zrodila se vítězná akce. Rambousik zatáhl míč do pokutového území, kde se dokázal zbavit obránce a vrátit míč nabíhajícímu Přeučilovi. Ten zamířil přesně k levé tyči a i když si gólman na míč sáhl, vytěsnit mimo branku ho nedokázal - 2:1.

Přeučil tak již podruhé za sebou jako střídající žolík zachránil Třebívlicím bodový zisk, když minule v Sulejovicích v poslední minutě vyrovnal na 2:2. Důležitými góly jako by si chtěl říct o návrat do základní sestavy, z níž v posledních zápasech po zranění vypadl. "Nevzdám se, budu bojovat dál, abych trenéra přesvědčil, že do základu patřím," řekl Přeučil.

Mužstvo tentokrát vedl Marek Rulf: "Jsem rád, že kluci bojovali až do konce, za což jim patří poděkování. Kolja Rambousik  při rozhodující akci prokázal, že je pro mužstvo stále velice užitečný, i když třeba nedává tolik gólů jako v minulosti."

SK Třebívlice - FK Vchynice 2:1

Branky: 70. Seifert, 87. Přeučil - 83. Kroupa (z pen.). Rozhodčí: Huml. ŽK: 0:3. Diváci: 80. Poločas: 0:0.

Sestava Třebívlic: Albrecht - T. Bunda, Radba (20. Harzer), Lode, Ludačka (60. Bláha) - Hrubý, Sailer, Hanzlíček (46. Přeučil), Seifert (75. J. Svoboda) - Čtvrtník, N. Rambousik.