Originál kolekce na Zoot.cz

Úvod

Uklidňující body proti Libochovanům trefil Seifert

publikováno 09.06.2014

Třebívličtí fotbalisté porazili ve 25. kole III. třídy – skupina B ve svém posledním vystoupení na vlastním hřišti Libochovany 2:0 a kolo před koncem soutěže potvrdili svoji záchranu. Zatímco v minulém domácím utkání proti Vchynicím trefil body dvougólový Jiří Sailer, tentokrát obul střelecké kopačky Herbert Seifert. Přitom nechybělo moc, aby v závěru završil hattrick. Ve výhodné pozici však hlavičkoval nad.

„Na hlavičkování moc nejsem. Více mě mrzí šance z úvodu zápasu, kdy jsem před poloodkrytou brankou zbrkle přestřelil,“ zpytoval svědomí nevysoký univerzál. Mrzet ho to však nemuselo, protože právě on dokázal přetavit stálou převahu Třebívlic v góly, které přinesly kýžené body.

Nejprve na konci prvního poločasu po obléhání branky Libochovan uklidil od břevna odražený míč do sítě – 1:0. Ve druhé půli se obraz hry nezměnil a domácí rychle přidali uklidňující druhý gól. Na konci pohledné akce byl opět Seifert, jenž udělal kličku brankáři Kostovičovi a podruhé zavěsil – 0:2.

Třebívlickým, byť nenastoupili v nejsilnější sestavě, se loučení s fanoušky vydařilo. Do hlediště jich však tentokrát bohužel nedorazilo tolik jako zkraje jara. Že by za to mohlo sobotní vedro, nebo spíše nepřesvědčivé výkony v některých minulých zápasech? Každý ať si odpoví podle svého. Jisté je, že si třebívličtí fotbalisté musejí sáhnout do svědomí. Především ohledně svého přístupu jak k tréninkům, tak k zápasům. Je smutné, když se při domácím utkání sotva slepí jedenáctka…

Trenér Pavel Fux: „Kluky, kteří nastoupili, musím pochválit především za bojovnost. Musíme si ale přiznat, že soupeř nám to svým výkonem i nedisciplinovaností v závěru trochu usnadnil. To ale nic nemění na tom, že Seifert prokázal pohotovost v pokutovém území a gólman Bunda nás několikrát skvěle podržel. V 53 letech podává opravdu obdivuhodné výkony.“

SK Třebívlice – TJ Sokol Libochovany 2:0

Branky: 41. a 56. Seifert. Rozhodčí: Biolek. ŽK: 2:2. ČK: 0:2. Diváci: 50. Poločas: 1:0.

Sestava Třebívlic: Bunda – Radba, Lode, Svoboda, M. Rulf (76. Kvapil) – Švejda, Sailer, Hrubý, Přeučil (46. Vodenka) – Čtvrtník, Seifert.