Úvod » Referáty z utkání

Obrat proti Vchynicím přinesly až Sailerovy bomby

publikováno 25.05.2014

Dokáží třebívličtí fotbalisté navázat na týden staré vítězství a připsat si další důležité body v boji o záchranu ve III. třídě - skupina B? Tahle otázka visela ve vzduchu před sobotním utkáním 23. kola. Proti Vchynicím je však čekala mnohem těžší šichta než minule s totálně zdecimovanými Podsedicemi, které rozstříleli 16:0. Tentokrát uspěli jen díky dvěma pumelicím Jiřího Sailera, kterými ve druhém poločase otočili nepříznivý vývoj.

Rozhodně to ze strany domácích nebyl nijak přesvědčivý výkon. Místo jednoduchosti se za deště pouštěli do krkolomných akcí a především málo stříleli. Vždyť vchynického gólmana Richtra jako první přímo ohrozil až ve 34. minutě Rambousik, navíc pouze slabou střelou. To už za sebou hosté měli nastřelenou tyč, když brankáři Bundovi proklouzl mokrý míč jeslemi, a především vedoucí gól, který si po závaru před brankou s pomocí Radbovy nešťastné teče připsal Hadaš – 0:1.

Cestu k úspěchu v závěru poločasu naznačil Fux, jenž napřáhl z dálky a donutil Richtra vyšponovat tělo ke skoku, kterým vytáhl míč ze šibenice.

Po přestávce to už domácím vyšlo, když Sailer uklidil míč nekompromisně k pravé tyči – 1:1. Vítězný gól měl v 70. minutě na kopačce Čtvrtník, ovšem hokejovým blafákem vchynického brankáře neoklamal. Propálil ho až o chvíli později znovu Sailer, jenž tentokrát zamířil pro změnu k levé tyči – 2:1. "Měl jsem před sebou úplnou dálnici, šlo jen o to trefit ji a nepřestřelit, jako se mi to stalo několikrát předtím," připomněl střelec zápasu několik neúspěšných pokusů po vyrovnávacím gólu.

Trenér Pavel Fux: „Sice jsme získali důležité body, ale naše hra opět skřípala. Doufám, že do konce sezony kluci ještě ukáží, že fotbal hrát umějí. Jsme téměř zachráněni, takže v posledních třech kolech můžeme hrát uvolněně.“

SK Třebívlice – FK Vchynice 2:1

Branky: 51. a 78. Sailer – 30. Hadaš. Rozhodčí: Pekárek. ŽK: 1:1. Diváci: 30. Poločas: 0:1.

Sestava Třebívlic: Bunda – Radba, Lode, Fux, Bláha – Seifert, Sailer (78. M. Rulf), Hrubý, Přeučil (56. Svoboda) – Čtvrtník, N. Rambousik