Úvod

Trápení neskončilo ani v Čížkovicích, nastává stav nejvyššího ohrožení

publikováno 11.05.2014 (aktualizováno 12.05.2014)

Fotbalisté SK Třebívlice v utkání 21. kola III. třídy - skupina B v Čížkovicích padli 0:5. Náš tým si tak připsal už šestý zápas bez bodového zisku. Co je ale ještě horší, z posledních čtyř vystoupení mají třebívličtí borci hrozivé skóre 0:15. Nastal nejvyšší čas na budíček, protože v následujících dvou domácích duelech proti Podsedicím a Vchynicím budou bojovat o přežití. Poslední místo, na které po tomto kole klesly Prackovice, se totiž přiblížilo na nebezpečné čtyři body.

V Čížkovicích to byla opět obehraná písnička. Celkem slibný úvod vystřídaly zmar a beznaděj po prvním inkasovaném gólu. Někteří hráči navíc propadli trudomyslnosti ještě před zápasem. To se potom těžko hledá motivace k co nejlepšímu výkonu… „Když se nás snaží třeba sedm a zbytek na to kašle, těžko můžeme uspět proti stmelené jedenáctce soupeře,“ vystihl obránce Lukáš Lode hlavní příčinu současného třebívlického marastu.

Domácím stačil k získání náskoku a potřebného klidu rychlý výpad po pravé straně pohodlně zakončený Přibylem, jenž kvůli zlomenině nosu nastoupil v masce, jakou při zranění v obličeji při baráži o Euro 2012 nosíval i brankář Petr Čech – 0:1.

Druhý úder Čížkovic přišel po rohovém kopu, kdy po nedorozumění v obraně pohotově skóroval Horký, který od začátku zápasu dostával nezdravě moc prostoru – 0:2. Trenér Fux tak musel sáhnout ke korekcím v sestavě, kdy se Rambousik vysunul na hrot a domácího špílmachra si vzal na povel Hrubý.

Po dvaceti minutách hry měl kontaktní gól na kopačce Čtvrtník, ovšem jeho sólo skončilo na rukavicích výtečného Mikoláše. Rambousik zase v závěru první půle s vysunutým čížkovickým gólmanem, připomínajícím velkým akčním rádiusem Neuera z Bayernu Mnichov, přehodil i branku.

Zbytek třebívlických nadějí na dobrý výsledek pohřbil úvod druhého poločasu. Po hodině hry nepřesnou rozehrávku nejistého Svobody potrestali domácí brejkem, na jehož konci byl faul brankáře Rambousika, jenž mohl být rád, že viděl pouze žlutou kartu. Horký se z nařízené penalty nemýlil – 0:3.

Po dalším smrtícím ataku Viktorie skóroval rychlonohý Cíl (0:4) a konečnou podobu dal výsledku hlavou po rohovém kopu Král – 0:5. Zápas se už jen dohrával, ale hosté nedokázali poklesu soupeřovy koncentrace využít ani ke vstřelení čestného úspěchu a vymazání tak už čtyřzápasové nuly na svém gólovém kontě.

Trenér Pavel Fux: „Jsme v hluboké krizi, ze které se musíme co nejrychleji dostat. Přístup některých hráčů tomu ale vůbec neodpovídá, což mě mrzí nejvíc. Jestli se nevzpamatujeme, může pro nás sezona mít velice hořký konec. Sobotní derby s Podsedicemi bude z tohoto pohledu klíčové.“

FK Viktorie Čížkovice – SK Třebívlice 5:0

Branky: 19. a 62. (z PK) Horký, 12. Přibyl, 66. Cíl, 69. Král. Rozhodčí: Gabriel – Koždoň, Rudl. ŽK: 1:2. Diváci: 60. Poločas: 2:0.

Sestava Třebívlic: M. Rambousik – Lode, J. Rulf (46. Douda), Fux, Svoboda (62. M. Rulf) – Přeučil (67. Kvapil), N. Rambousik, Sailer, Hrubý – Čtvrtník, Seifert.