Výsledkem střelecké impotence je pátá porážka v řadě

publikováno 05.05.2014

Fotbalisté SK Třebívlice v utkání 20. kola III. třídy - skupina B podlehli na domácím hřišti Žitenicím 0:2. Náš tým si tak připsal už pátou porážku v řadě. Navíc ve třetím zápase po sobě nedokázal vstřelit branku a v závěru sezony jej tak čekají ještě hodně perné chvilky v boji o záchranu.

Žitenice na jaře ještě nezaváhaly a roli favorita potvrdily i v Třebívlicích. Na hřišti však nebyly takovým suverénem, jak by mohly napovídat jejich dosavadní výsledky. Domácí se totiž oproti minulým zápasům zlepšili, znovu však doplatili na zbytečné chyby. Ty rezultovaly ve stav 0:2 už po dvaceti minutách hry. Žitenický kanonýr Janda navíc ve 28. minutě neproměnil penaltu. Na značku pokutového kopu si postavil míč v utkání už podruhé. Na rozdíl od prvního případu (0:1) tentokrát však gólman Rambousik směr jeho střely vystihl.

Kuriozitou bylo, že v obou případech fauloval kapitán Pavel Fux. „Ani si nepamatuju, že bych někdy zavinil penaltu a teď dvě během pár minut,“ kroutil po utkání hlavou.

Jako první v zápase se přitom mohli radovat domácí, ale Rambousikova rána v 10. minutě skončila na břevně. Rychlonohý útočník mohl skórovat i později, ale vyrovnávací gól na 1:1 rozhodčí pro údajný ofsajd neuznali. Vzápětí hosté z nenápadné akce udeřili podruhé, když se z hranice šestnáctky trefil přesně k pravé tyči Slabý – 0:2.

Po přestávce měli domácí navrch, ovšem územní převahu ve zdramatizování zápasu zužitkovat nedokázali. Ve finální fázi jim opět chyběly klid a přesnost.

Střeleckou nemohoucnost se třebívličtí fotbalisté pokusí prolomit v příštím kole, kdy se v sobotu od 17:00 představí na hřišti pátých Čížkovic.

Trenér Pavel Fux st.: „Je to škoda. V prvním poločase nás poškodili rozhodčí, když při Rambousikově hlavičce odpískali ofsajd, který podle mého názoru nebyl. Navíc ho odmával sudí Řezníček, jenž proti nám nedávno v závěru zápasu ve Velemíně nařídil velice diskutabilní penaltu za nastřelenou ruku.“

SK Třebívlice – TJ Žitenice 0:2

Branky: 15. Janda z PK, 20. Slabý. Rozhodčí: Andrle – Řezníček, Chramosta. ŽK: 2:4. Diváci: 80. Poločas: 0:2.

Sestava Třebívlic: M. Rambousik – Lode, J. Rulf (75. M. Rulf), Fux, Seifert – Přeučil (55. Bláha), Milfait, Sailer, Hrubý – Čtvrtník, N. Rambousik.

Obrázky k článku

Album nebylo nalezeno. Zkontrolujte správnost adresy alba na Google Picasa.