Body odvála šťastná trefa hostů a neproměněná penalta

publikováno 21.04.2014

Fotbalisté SK Třebívlice už potřetí v řadě nebodovali. Po porážkách 2:3 s Křesínem a ve Velemíně v utkání 18. kola III. třídy skupina B podlehli na domácím trávníku Sokolu Malé Žernoseky 0:2. Náš tým, který nastoupil ve značně oslabené sestavě, poprvé na jaře neskóroval a pokud se nechce strachovat o záchranu, musí co nejdříve zase zabrat.

Proti Malým Žernosekům se to nepodařilo, i když tento soupeř k poražení určitě byl. Domácím však citelně chyběli především exekutor většiny standardních situací Sailer a rychlonohý N. Rambousik. Bez nich byla ofenziva bezzubá. I tak ale mohli jít třebívličtí fotbalisté do vedení. V 55. minutě však Hrubý nedokázal tváří v tvář překonat gólmana Kadeřávka a přišel zákonitý trest. Rychlý protiútok hostů zastavil Seifert jen za cenu faulu a z následného trestného kopu z pravé strany Toncarova nepříliš prudká střela zaskočila brankáře Rambousika – 0:1.

Ani tehdy však třebívlickým bodovým nadějím nemusel být konec. Po hodině hry si Přeučil, jenž se do sestavy vrátil po osmizápasovém disciplinárním trestu, vykoledoval faul v pokutovém území a domácím se naskytla penalta. Tíhu okamžiku na sebe vzal Fux, ovšem Kadeřávek směr jeho nepříliš umístěné střely vystihl.

Třebívličtí ve snaze aspoň vyrovnat vrhli všechny síly do útoku a soupeř uvolněného prostoru využil k pojistce svého vítězství. Žernosecký kapitán Liška nejprve v 82. minutě ve vyložené pozici minul, ale o chvíli později již neměl problém zblízka nasměrovat míč do sítě – 0:2.

Trenér Pavel Fux: „Porážka nás mrzí, protože tentokrát jsme na body určitě měli. Bohužel vlivem různých důvodů jsme nemohli nastoupit v optimální sestavě. Přesto jsme měli úspěch nadosah. Rozhodla šťastná trefa hostů a naše neproměněná penalta. Na hřišti vedoucích Brňan můžeme v příštím kole jedině překvapit.“

SK Třebívlice – Sokol Malé Žernoseky 0:2

Branky: 56. Toncar, 84. Liška. Rozhodčí: Šmajsl. ŽK: 3:3. Diváci: 120. Poločas: 0:0.

Sestava Třebívlic: M. Rambousik – Radba, Lode, Fux, Seifert – M. Rulf, Milfait, Hrubý, Přeučil – Čtvrtník, Kvapil (41. Vodenka).

Obrázky k článku